WYCENA JACHTU

Wycenę jachtu wykonujemy głównie:

  • Przed zakupem jachtu używanego
  • Przed sprzedażą jachtu używanego
  • Do ustalenia wartości jachtu dla ubezpieczyciela
  • Do ustalenia wartości jachtu w przypadku zaciągania kredytu

Jak wygląda procedura?

Przede wszystkim ważne jest podanie podstawowych parametrów jachtu. Preferowanym rozwiązaniem jest dostarczenie dokumentacji jachtu. W przypadku braku dokumentacji opis techniczny jachtu z wyszczególnieniem: typ, model, producent, nazwa, rok budowy, wymiary jachtu, długość, szerokość, zanurzenie, wyporność, materiał kadłuba, materiał masztu, powierzchnia żagli, napęd mechaniczny, typ silnika, marka silnika, ilość, moc, silniki pomocnicze, pozostałe informacje, port postoju, obszar żeglugi, kraj rejestracji, sugerowana wartość jachtu. Powyższe informacje stanowią bazę do rozpoczęcia procedury i określenia wstępnej wartości rynkowej.

wycena jachtu

Następnie zostaje przeprowadzona szczegółowa inspekcja jachtu, której efektem jest raport z oceny stanu technicznego jachtu oraz określenie aktualnej wartości rynkowej. W celu uzyskania pełnej oceny stanu technicznego jachtu wymagane jest przeprowadzanie inspekcji jachtu wyciągniętego z wody, tak aby był możliwy przegląd części zanurzonej jachtu. Dodatkowo jeżeli jest to wymagane dno jachtu powinno być oczyszczone od glonów i porostów. Istnieje szereg metod, które mogą być użyte do oceny stanu poszycia i konstrukcji jachtu, które zależą w głównej mierze od materiału z którego jest wykonany.

wycena jachtu

Efektem finalnym inspekcji jest przekazanie pisemnego raportu zawierającego szczegółowe dane na temat stanu technicznego kadłuba jachtu oraz poszczególnych komponentów.

wycena jachtu

>> PRZEGLĄD JACHTU >>